top of page

עורך דין לדיני חוזים

כדאי להכיר: עורך דין לעניינים חוזים

חוזה הוא הסכם, שנחתם בין שני צדדים או יותר ומסדיר את יחסיהם. הוא יכול להיות בסיסי ופשוט, כמו הסכם לקנייה של מוצר מסוים, או מורכב וארוך, כמו הסכם בנושא רכישה ומיזוג של חברות.

חוזים הם מסמכים נפוצים מאוד בעולם המודרני ומהווים כלי חשוב בעולם המערבי. הם משמשים בכל תחומי החיים, החל מחוזים עסקיים בין חברות, עסקים ותאגידים ועד חוזים בסיסיים, שנחתמים בחיי היום יום בין אנשים פרטיים.

את הכללים הבסיסיים לכריתת חוזים  מגדירים דיני החוזים, המוגדרים בחוק. עם זאת, יכולים הצדדים יכולים לקבוע את תנאי החוזה ביניהם בעצמם.

 

דוגמאות לסוגי חוזים נפוצים:

- חוזה מכר – מבטא הסכם בין מוכר וקונה, שמסדיר מכירה של מוצר או שירות.

- חוזה עבודה – מבטא הסכם בין מעסיק ועובד, שמסדיר את תנאי העבודה ביניהם, כולל: היקף המשרה, שעות העבודה, הגדרת התפקיד והשכר.

- חוזה שכירות – מבטא הסכם בין בעל דירה ושוכר. הוא מסדיר את השכרת הדירה ומכיל פרטים שונים, למשל: תקופת השכירות הקצובה, מחיר השכירות החודשי, תכולת הדירה, ההתחייבויות של בעל הדירה והשוכר ועוד.

 

מה עושה עו"ד לענייני חוזים?

עורך דין לענייני חוזים מתמחה בדיני חוזים. תחום משפטי זה עוסק ביצירה, פרשנות ומימוש חוזים, שנחתמו בין שני צדדים או יותר. לכן, הוא נדרש לבקיאות בדיני החוזים, כמו גם לכישורי משא ומתן מול הצדדים האחרים להסכם. בנוסף, נדרש עו"ד דיני חוזים גם לתקשורתיות וליכולת להבין את הצרכים של הלקוח שהוא מייצג.

עורך דין מומחה לחוזים מספק ללקוחותיו ייעוץ משפטי בנוגע לחוזי מסחר, חוזים צרכניים, חוזי עבודה ועוד. כמו כן, הוא גם יכול להציע ללקוחותיו שירותים שונים. התחומים העיקריים בהם עוסק עורך דין לענייני חוזים הינם:

- ניסוח חוזים - עו"ד דיני חוזים מסייע ללקוחותיו לנסח חוזים מקיפים וברורים, שמגנים על האינטרסים שלהם. הוא בודק את תקינותם המשפטית של החוזים ומוודא שהם תקפים ומתוקפים.

- משא ומתן על חוזים - עורך דין מומחה לחוזים מייצג את לקוחותיו בתהליכי משא ומתן על חוזים. במסגרתם, הוא מסייע להם בהשגת היעדים שלהם מול הצדדים האחרים להסכם ומבטיח שמירה מיטבית על האינטרסים שלהם.

- פתרון מחלוקות חוזיות - עורך דין לדיני חוזים מייצג לקוחות בהליכים משפטיים, שנוגעים לחוזים שונים, כמו: חוזי עבודה, חוזי מסחר ועוד. הוא מסייע ללקוח להגיע לפתרון המחלוקות באופן יעיל וחסכוני, ככל שניתן.

 

מתי יש צורך בשירותיו של עורך דין לחוזים?

מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין לחוזים בכל פעם שיש צורך לערוך חוזה, לחתום על חוזה או לפתור מחלוקת חוזית.

דוגמאות למצבים שמצריכים שירותי עורך דין לדיני חוזים:

- רכישה או מכירה של נכס, כמו: בית עסק, דירה או רכב, כגון דירה, מצריכה חתימה על חוזה רכישה או חוזה מכירה, הקובע את תנאי העסקה בין שני הצדדים. הוא מפרט את פרטיה ולרוב יכלול את מחיר הנכס, את תנאי התשלום ואת האחריות על הנכס.

- במעמד לקיחת הלוואה מבנק או מגוף אחר, כמו מקום עבודה או אוניברסיטה, יש לחתום על חוזה הלוואה, שקובע את תנאי ההלוואה. החוזה מפרט את תנאי ההלוואה וכולל את סכומה, את הריבית לצדה, את משך ההלוואה ואת הביטחונות שנתן הלווה להחזרתה.

- כאשר מעסיק קולט לשורותיו עובד חדש, מוסדרים יחסי העבודה ביניהם באמצעות חוזה עבודה, שקובע את תנאי ההעסקה ומפרט את השכר המשולם לעובד, את הגדרת תפקידו, את שעות העבודה, את החופשות והזכויות שמגיעות לו, את חובותיו  ועוד.

- שיתוף פעולה עסקי בין שתי חברות, או יותר, מצריך חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין הצדדים. ההסכם קובע ומפרט את תנאי שיתוף הפעולה ביניהם, לדוגמא: תחומי אחריות של כל צד, זכויות או מימון.

- אם מתעוררת מחלוקת בין הצדדים לחוזה, היא ניתנת לפתרון באמצעות משא ומתן, או לחילופין, באמצעות הליך משפטי. עו"ד דיני חוזים מייצג את לקוחותיו במסגרת משא ומתן בנושא פתרון המחלוקת או מייצג אותם בהליך המשפטי.

 

מלבד הדוגמאות שניתנו, יש עוד מצבים רבים אחרים שעשויים להתעורר ומצריכים ייעוץ וייצוג משפטי. לכן, בכל מקרה של חתימה על חוזה מומלץ להתייעץ עם עורך דין לדיני חוזים.

עורכי דין חוזים

עורכי דין – חוזים: שאלות ותשובות

 

שאלה: כמה עולה ייצוג של עורך דין מומחה לחוזים במסגרת מחלוקת חוזית?
תשובה: עלות הייצוג במסגרת מחלוקת חוזית משתנה, כתלות בגורמים שונים, למשל: ניסיונו של עורך הדין, מורכבות המחלוקת ומשך הטיפול בה.

שאלה: כמה זמן לוקח לפתור מחלוקת חוזית בבית משפט?

תשובה: משך הזמן לפתרון מחלוקת חוזית בבית המשפט משתנה בהתאם למורכבותה. הוא  תלוי גם ברצון הצדדים למחלוקת להגיע לפתרון, שמשפיע על שיתוף הפעולה שלהם.

כמו כן, לרוב יסתיימו הליכים בבית משפט לתביעות קטנות מהר יחסית, כשהליכים בבית משפט השלום או המחוזי עשויים לארוך זמן רב יותר, בהתאם למורכבותם ולעומס במערכת המשפט.

 

שאלה: האם כדאי לי לנסח חוזה לבד או להפקיד את הניסוח בידי עורך דין מומחה לחוזים?
תשובה: מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד מומחה לדיני חוזים, במיוחד בחוזים מורכבים ובעלי חשיבות. הניסיון והידע המשפטיים של עו"ד מומחה יוכלו לסייע בהימנעות מטעויות משפטיות ולהגן על האינטרסים שלכם.

 

משרד עו"ד כהן-שמש מתמחה במגוון תחומים. משרדנו מייצג תובעים, כמו גם נתבעים, כולל: רשויות עירוניות, תאגידים עמותות, פרטים ובעלי מניות. אנו מעניקים ללקוחות שלנו את סל השירותים המשפטיים המקיף ביותר, כדי להבטיח הצלחה. כמו כן, אנו פועלים יחד עם מיטב הגורמים המקצועיים, בכדי להבטיח למיוצגינו את הטיפול המשפטי האיכותי ביותר.

אם גם אתם מחפשים עורך דין מומחה לחוזים, הגעתם למקום הנכון. לשאלות נוספות ולפרטים, אתם מוזמנים לפנות לכתובת המייל שלנו: office@law-cs.co.il או להתקשר למספרנו: 03-6005666 ונשמח לעמוד לשירותים ולהציע לכם ליווי משפטי איכותי, עד להשגת התוצאות הרצויות.

bottom of page